سردرگمم و نمیدونم از کجا شروع کنم!

برنامه مطالعاتی خودتون رو تنظیم کنید

بهترین شروع، با یک برنامه ریزی دقیق و واقع بینانه است؛ اما بهتره از برنامه ریزی طولانی مدت و ریز بخصوص در شروع کار جدا بپرهیزید. بهترین کار استفاده از برنامه آزمون های آزمایشی و پیش رفتن با اون هاست.

نقشه راهتون رو مشخص کنید

بهتره مسیر پیش روی خودتون رو هم کاملا مشخص کنید، چم و خم کار و فرازو نشیب‌های اون هم آشنا شوید.

فقط شروع کنید!

مهم ترین کار برای شما این هست که فقط شروع کنید. مطمئن باشید تو مسیر بهترین روش‌ها رو یاد خواهید گرفت، فقط به هیچ عنوان زمان رو از دست ندید و به جای امروز و فردا کردن هرچه زودتر شروع کنید. همیشه قدم اول سخته!

قرار نیست از اول یه حجم زیادی رو مطالعه کنید، سعی کنید از ساعت مطالعه کم شروع کنید تا به مطالعه عادت کنید بعد به مرور ساعت مطالعه و توانایی‌تون رو افزایش بدید.

نمی‌شه تا ابد منتظر موند تا بهترین شرایط ایده‌آل برای شما مهیا بشه. پس سعی کنید با جرات باشید و از همین حالا اقدام کنید. همین طور با انگیزه پیش برید و همین امروز کاری رو شروع کنید که همیشه ازش می‌ترسیدید. آره! از همین الان اولین گام‌تون رو بردارید و بدون هیچ شکی به سمت موفقیت خیز بردارید.

با رفع تنبلی در درس خواندن به خودتان پاداش دهید

هر قدم مثبتی که بر می دارید را مایه دلگرمی خود بدانید و آن را ناچیز تصور نکنید. از خودتان قدردانی نمایید و با چیزهای مورد علاقه تان به تقویت روحیه کمک کنید. این کار به شما اعتماد بالا و اراده بیشتری می دهد.

 

. هدف را بیش از حد بزرگ تصور نکنید

پر واضح است که برخی از اهداف بزرگتر از بقیه هستند و با تنبلی در درس خواندن برآورده نمی شوند. اما نباید هدف را آنقدر سنگین و بزرگ تصور کرد که دست نیافتنی به نظر بیاید و ترجیح دهید که به سمت آن حرکت نکنید.

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.