به گفته مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست دانشگاه آزاد حداکثر میزان افزایش شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ ، ۲۲ درصد می باشد .

بهروز طهماسب کاظمی با اعلام اینکه شهریه ها به طور متوسط در کل واحدهای دانشگاه ۱۰ تا ۱۳ درصد در سال تحصیلی جدید افزایش می یابد ، افزود : این افزایش برای ورودی های سال جدید هم در شهریه ثابت و هم در شهریه متغیر اعمال می شود .

افزایش ۱۰ تا ۱۳ درصدی شهریه
مشاور رییس دانشگاه آزاد افزود : افزایش ۱۰ تا ۱۳ درصد شهریه برای ورودی های قدیم دانشگاه آزاد و بر روی شهریه متغیر آنها اعمال خواهد شد .

افزایش ۱۸ تا ۲۲ درصدی شهریه در رشته های پزشکی
طهماسب کاظمی میزان افزایش شهریه در رشته های پزشکی را بین ۱۸ تا ۲۲ درصد اعلام کرد و گفت : این عدد در واحدهای دانشگاه در مناطق محروم پایین تر است .

تخفیف ۵۰ درصدی شهریه در مناطق محروم
وی ادامه داد : برای دانشجویانی که در مناطق محروم حضور دارند، تخفیف ۵۰ درصدی شهریه در نظر گرفته ایم و دانشجو می تواند ۵۰ درصد شهریه را نپردازد .

افزایش شهریه بیش از ۲۲ درصد نداریم
رئیس مرکز حوزه ریاست ، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه در دانشگاه آزاد هیچ کس حق ندارد بیش از ۲۲ درصد شهریه ها را افزایش دهد ، اضافه کرد : در تحصیلات تکمیلی بالای ۲۲ درصد افزایش شهریه نخواهیم داشت ؛ چرا که کششی برای افزایش بیشتر از این عدد در دانشگاه وجود ندارد .
مشاور رییس دانشگاه آزاد تاکید کرد : معتقدیم نباید بیش از این به مردم فشار وارد کرد و به همین دلیل دانشگاه در حال حاضر به شدت اقتصادی اداره می شود .

شهریه دانشگاه آزاد پایین تر از غیرانتفاعی ها
وی با اشاره به اینکه سه چهارم دانشجویان در سال تحصیلی جدید دانشجویان سال قبل هستند ، گفت : برای این افراد نصف شهریه ، همان شهریه سال قبل است و فقط شهریه متغیر افزایش می یابد .
طهماسب کاظمی گفت : همه به دنبال این هستند که بگویند شهریه ثابت دانشگاه آزاد از دانشگاه های غیرانتفاعی گران تر است ؛ در حالی که بررسی های ما نشان می دهد ، این عدد پایین تر است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *