اصلاح آزمون های علوم پزشکی _ ترافیک آزمون ها در تیر ماه


تقویم آزمون های سال ۱۴۰۰ دانشگاه های علوم پزشکی مجدد اصلاح شد و بر این اساس اغلب آزمون های مهم دانشجویان که به دلیل کرونا به تعویق افتاده بود در تیر ماه برگزار می شود.

به گزارش ایسنا،ویرایش مجدد تقویم آزمون های علوم پزشکی در سال ۱۴۰۰ روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت. بر این اساس اولین آزمون دانشجویان علوم پزشکی آزمون صلاحیت بالینی توسط دانشگاه های علوم پزشکی در تاریخ ۶ خرداد برگزار خواهد شد.

همچنین آزمون غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت و میان دوره ای پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی به صورت الکترونیکی به ترتیب در تاریخ های ۱۳، ۲۰ و ۲۱ خرداد برگزار خواهند شد و به این ترتیب پرونده آزمون های خرداد بسته می شود.

بر اساس تقویم جدید آزمون های وزارت بهداشت، اغلب آزمون های کلیدی دانشجویان علوم پزشکی که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده است در تیر ماه برگزار می شود و به این ترتیب آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در تاریخ های ۵، ۶ و ۷ و آزمون دستیاری رشته های تخصصی بالینی پزشکی( دوره ۴۸) در تاریخ ۸ و آزمون ارتقاء دستیاران دندانپزشکی به همراه آزمون کتبی دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیب) توسط دانشگاه ها هر دو در تاریخ ۱۰، آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی توسط دانشگاه ها در تاریخ های ۱۷، ۱۸ و ۱۹ تیر و در نهایت آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی در تاریخ ۳۱ تیر و اول مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

همچنین آزمون علوم پایه دندانپزشکی- آزمون ۱۸۰ واحدی داروسازی و ارتقای دانش آموخته گان خارج از کشور نیز به عنوان آخرین آزمون سال ۱۴۰۰ دانشجویان علوم پزشکی در تاریخ ۱۳ اسفند برگزار می شود.

درباره نویسنده

دورود

دکتر احمد خلیلی در سال 1373 در دانشگاه آزاد بروجرد در رشته کاردانی علوم آزمایشگاهی تحصیلات دانشگاهی خود را شروع کرد و در سال 1377 با کسب رتبه اول در آزمون ورودی دوره کارشناسی به دانشگاه علوم پزشکی ایران راه یافت و تحصیل دوره کارشناسی خود را در رشته علوم آزمایشگاهی به پایان رساند و اگرچه در سال 79 در هر دو آزمون وزارت بهداشت و دانشگاه تربیت مدرس موفق به کسب رتبه نخست شد، اما مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تربیت مدرس به پایان رساند. وی همچنین با کسب رتبه نخست در آزمون دکتری سال 1385، در رشته "دکتری ایمنی شناسی" پذیرفته و در دانشگاه تربیت مدرس مشغول به تحصیل شد.
تاکنون از دکتر احمد خلیلی بیش از 20 عنوان کتاب پزشکی به صورت تالیف و ترجمه منتشر شده است.
ایشان در سال 1385 اقدام به تاسیس این گروه آموزشی کرده اند. از افتخارات این گروه ارائه بانک سوالات دروس مختلف گرایشهای پزشکی تحت عنوان کتاب IQB است که برای اولین بار در ایران میباشد. این گروه آموزشی به برگزاری کلاسهای حضوری آمادگی کنکور ارشد و دکتری در رشته های مجموعه علوم پایه پزشکی و مجموعه زیست شناسی میپردازد و امکاناتی همچون کتاب، بسته های آموزشی، آزمون های طبقه بندی شده، مشاوره تخصصی و امکانات آموزش از راه دور را برای داوطلبان کنکور سراسر ایران فراهم کرده است.
تنها خدماتی که از طریق این سایت برای داوطلبان در دسترس و قابل تهیه است، کتابهای انتشارات این گروه است.
از دیگر افتخارات این گروه آموزشی کسب رتبه های تک رقمی دانشجویانش در کنکورهای سالهای متمادی میباشد و لازم به ذکر است که گروه تالیفی و آموزشی دکتر خلیلی با استفاده از بیش از 50 شعبه خود در سراسر کشور به ارائه خدمات به دوست داران علم و دانش مشغول میباشد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.